Szkolenia medyczne oraz kurs udzielania pierwszej pomocy Łódź

Szkolenia medyczne dla firm

Szkolenia medyczne skierowane są do każdego klienta instytucjonalnego oraz wszystkich chętnych pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Najczęściej szkolimy firmy, instytucje publiczne, młodzież szkolną jak i przedszkolaków. Mamy wiele różnych opcji przeprowadzania kursów z zakresu pierwszej pomocy jak i pokazów ratownictwa medycznego.

Dysponujemy fantomami osób dorosłych, dzieci, treningowym defibrylatorem AED oraz całą masą innego drobnego sprzętu wykorzystywanego do udzielania pomocy, imitacje ran oraz sztuczną krew do uatrakcyjnienia zajęć. Do naszych szkoleń wykorzystujemy prezentacje, filmy oraz inne multimedia. Każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat uczestnictwa.

Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy Łódź

Kurs pierwszej pomocy prowadzony jest w siedzibach Państwa firm, szkół lub innych miejscach co znacznie ułatwia gromadzenie się zainteresowanych oraz bardziej urzeczywistnia przebieg szkolenia dzięki czemu uczestnicy łatwiej dostrzegają czyhające niebezpieczeństwo i możliwe działanie w sytuacji zagrożenia życia. Małe grupy (nie więcej niż 16 osób) ułatwiają koncentrację i zapamiętywanie istotnych dla ratowania życia szczegółów. Każde szkolenie prowadzone jest w przyjaznej i swobodnej atmosferze co sprzyja efektywnej pracy w grupie jak również wstępnie wyłania silne psychicznie jednostki potrafiące kierować grupą w chwilach stresu związanych z akcja ratowniczą. Uczestnicy kursu pierwszej pomocy powinni być ubrani w luźny niekrępujący strój (najlepiej dres) gdyż wiele ćwiczeń wykonują na sobie samych.

Kurs pierwszej pomocy to najlepsza metoda pozbycia się lęku przed udzielaniem pomocy. Szkolenia z pierwszej pomocy to integracja zespołu pracowników. Nasz kurs pierwszej pomocy odbywa się zawsze na terenie Państwa firmy, szkoły czy innej instytucji czyli w miejscu najbardziej znanym osobom szkolonym.

Cena każdego szkolenia pierwszej pomocy ustalana jest indywidualnie w zależności wybranego szkolenia, ilości kursantów, odległości jaką musimy przebyć do Państwa siedziby (na terenie Łodzi koszt dojazdu nie jest brany pod uwagę).  Minimalna ilość w grupie to 5 osób. Dojedziemy w każde miejsce na terenie Polski. 

Rodzaje kursów z zakresu pierwszej pomocy:

BLS AED – Kurs pierwszej pomocy w zakresie udzielania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz obsługi automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w oparciu o aktualnie panujące wytyczne w Europie. Skierowane do wszystkich grup zawodowych oraz osób chętnych do niesienia pomocy. Kurs rozpoczyna się częścią teoretyczną obejmującą podstawy prawne, zasady bezpieczeństwa, statystyki, zasady techniczne reanimacji jak i obsługi AED. Dalsza cześć to ćwiczenia resuscytacji, sesje filmowe i sesje łączące teorie z pokazem. Każdy uczestnik może przećwiczyć różne scenariusze reanimacji pod okiem doświadczonego instruktora. W trakcie szkolenia omawiamy różne stany zagrożenia życia, pokazujemy różnice w reanimacji osoby dorosłej i dziecka, omawiamy szczegóły dotyczące postępowania w urazach.

BLS AED + specyfikacja miejsca pracy – Kurs pierwszej pomocy – szkolenie podstawowe rozwinięte o wykłady i ćwiczenia związane bezpośrednio z charakterystyką miejsca pracy. Na życzenie pracodawcy kurs z udzielania pierwszej pomocy może być zakończony egzaminem praktycznym i teoretycznym.

AED – Szkolenie z obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Kurs pierwszej pomocy kierowany do firm w których w których znajduje się defibrylator AED oraz osób chcących rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz pokonać lęk przed zastosowaniem tego urządzenia w trakcie reanimacji. W trakcie szkolenia przypominamy podstawy reanimacji i zasad bezpieczeństwa oraz przekazujemy ogromną wiedzę dotyczącą reanimacji z użyciem AED. Po części teoretycznej rozpoczynamy pokaz. Pierwsza demonstracja użycia automatycznego defibrylatora jest w wolnym tempie z omówieniem szczegółów krok po kroku. Drugi pokaz jest w czasie rzeczywistym. Ostatnia część szkolenia to ćwiczenia dla uczestników różnych scenariuszy z  wykorzystaniem szkoleniowego defibrylatora. Koszt takiego szkolenia wynosi 400zł za grupę do 20 osób.

BLS AED TRAUMA – Kurs pierwszej pomocy – szkolenie podstawowe rozwinięte o zasady udzielania pierwszej pomocy w urazach, poparzeniach i innych wypadkach.

FIRST AID – Kurs pierwszej pomocy – szkolenie obejmujące pełen zakres udzielania pierwszej pomocy, opatrywanie pacjentów urazowych, rozszerzone jest o scenariusze związane ze specyfiką zamawiającego wykonywane przez uczestników po zakończeniu szkolenia. Może być kończone egzaminem.

Wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy otrzymują imienny certyfikat. Instytucje otrzymują pisemne potwierdzenie przeprowadzonego szkolenia z pierwszej pomocy.

al. Wyszyńskiego 8 lok 99 94-042 Łódź

+48 504 182 458

Oferujemy możliwość płatności kartami

Najnowsze wydarzenia z naszym udziałem znajdziesz klikając na poniższe ikony. Zdjęcia ze szkoleń, zabezpieczeń medycznych i akcji ratunkowych a także ciekawe porady nie tylko medyczne.